• 13 Paź 2015

    Częściowe zachmurzenie 7°C 2°C

  • 14 Paź 2015

    Pochmurnie 11°C 4°C

24silesia.pl

A+ A A-

Na koniec wakacji Śląski Aeroklub zafundował nam nie lada widowisko.

Płyta katowickiego lotniska sportowego Muchowiec zapełniła się samolotami, sprzętem wojskowym oraz zabytkowymi eksponatami głównie z czasów II Wojny Światowej. Nie zabrakło także strefy zabaw dla dzieci.

Czytaj dalej...

Z dniem 1 września KZK GOP planuje modyfikacje kursowania autobusów w Sosnowcu, Świętochłowicach oraz Będzinie.

Czytaj dalej...

W dniu dzisiejszym, pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego w Katowicach odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Wydarzenie zorganizował Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach.

Czytaj dalej...

Śląska drogówka otrzymała do testów nowy miernik prędkości "TruCam", który poza standardowym pomiarem prędkości (wiązką laserową)  dodatkowo wykonuje zdjęcie lub rejestruje film z namierzonym pojazdem

Czytaj dalej...

W sobotę na Śląsku odbyły się obchody upamiętniania wybuchu II Powstania Śląskiego, które trwało 19-26.08.1920 roku, na jego pamiątkę pod pomnikiem Powstańców Śląskim w Katowicach złożono kwiaty,a w Parku Śląskim w Chorzowie obok hali wystaw Kapelusz stanął "punkt oporu".

Czytaj dalej...

Od poniedziałku 17.08.2015 w Katowicach rusza Strefa Tempo 30 czyli oznakowany obszar w centrum miasta w którym maksymalna prędkość jest ograniczona do 30 km/h.

Czytaj dalej...

Katowicki Holding Węglowy oświadczył dziś że wstrzymuje wydobycie w Polu Panewnickim w następstwie najsilniejszego zarejestrowanego w historii górnictwa wstrząsu jaki miał miejsce 18 kwietnia 2015 r o godzinie 00:16 w kopalni Ruch "Śląsk".

Czytaj dalej...

Muzeum Śląskie w Katowicach weszło w skład finałowej czterdziestki najlepszych budynków europejskich w ramach konkursu Miesa van der Rohe.

Czytaj dalej...

 

Na śląskich drogach policja razem z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadziła wczoraj akcję pod hasłem "Truck & Bus" która miała na celu wzmożoną kontrolę ciężarówek oraz autobusów.

 

Czytaj dalej...

W kopalni Ruch "Wesoła" dnia 6 października o godzinie 20.57 w doszło do wybuchu lub zapalenia się metanu. Wypadek miał miejsce na głębokości 665 metrów w pokładzie 560 w Ruchu "Wesoła", a w jego rejonie znajdowało się 39 pracowników dołowych, 29 z nich trafiło do szpitali. Hospitalizowanych jest nadal 26 górników. Aktualnie trwają poszukiwania jednego pracownika - 42-letniego kombajnisty, który zaginął podczas tragicznego zdarzenia. Prowadzący akcję mają nadzieję że pracownik mógł się ukryć w lutniociągu, w którym znajduje się świeże powietrze.

 

 

Czytaj dalej...
Portal informacyjny 24silesia.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logowanie lub Rejestracja

Zaloguj

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj