24silesia.pl

A+ A A-

Jak informuje KZK GOP, dnia 1 listopada przejazd wszystkimi środkami komunikacji miejskiej będzie darmowy.

 

Czytaj dalej...

W związku z remontem linii kolejowych z dniem 18 października Koleje Śląskie wprowadzą zmiany w rozkładzie kursowania pociągów. Zmiany te utrzymają się do 12 grudnia 2015r.


Czytaj dalej...

Na koniec wakacji Śląski Aeroklub zafundował nam nie lada widowisko.

Płyta katowickiego lotniska sportowego Muchowiec zapełniła się samolotami, sprzętem wojskowym oraz zabytkowymi eksponatami głównie z czasów II Wojny Światowej. Nie zabrakło także strefy zabaw dla dzieci.

Czytaj dalej...

Z dniem 1 września KZK GOP planuje modyfikacje kursowania autobusów w Sosnowcu, Świętochłowicach oraz Będzinie.

Czytaj dalej...

W dniu dzisiejszym, pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego w Katowicach odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Wydarzenie zorganizował Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach.

Czytaj dalej...

Śląska drogówka otrzymała do testów nowy miernik prędkości "TruCam", który poza standardowym pomiarem prędkości (wiązką laserową)  dodatkowo wykonuje zdjęcie lub rejestruje film z namierzonym pojazdem

Czytaj dalej...

W sobotę na Śląsku odbyły się obchody upamiętniania wybuchu II Powstania Śląskiego, które trwało 19-26.08.1920 roku, na jego pamiątkę pod pomnikiem Powstańców Śląskim w Katowicach złożono kwiaty,a w Parku Śląskim w Chorzowie obok hali wystaw Kapelusz stanął "punkt oporu".

Czytaj dalej...

Od poniedziałku 17.08.2015 w Katowicach rusza Strefa Tempo 30 czyli oznakowany obszar w centrum miasta w którym maksymalna prędkość jest ograniczona do 30 km/h.

Czytaj dalej...

Katowicki Holding Węglowy oświadczył dziś że wstrzymuje wydobycie w Polu Panewnickim w następstwie najsilniejszego zarejestrowanego w historii górnictwa wstrząsu jaki miał miejsce 18 kwietnia 2015 r o godzinie 00:16 w kopalni Ruch "Śląsk".

Czytaj dalej...

Muzeum Śląskie w Katowicach weszło w skład finałowej czterdziestki najlepszych budynków europejskich w ramach konkursu Miesa van der Rohe.

Czytaj dalej...
Portal informacyjny 24silesia.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logowanie lub Rejestracja

Zaloguj

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj