• 5 Sie 2015

    MOD_WEATHER_GK4_MOSTLY_SUNNY 32°C 17°C

  • 6 Sie 2015

    MOD_WEATHER_GK4_MOSTLY_SUNNY 33°C 18°C

24silesia.pl

A+ A A-

Katowicki Holding Węglowy oświadczył dziś że wstrzymuje wydobycie w Polu Panewnickim w następstwie najsilniejszego zarejestrowanego w historii górnictwa wstrząsu jaki miał miejsce 18 kwietnia 2015 r o godzinie 00:16 w kopalni Ruch "Śląsk".

Czytaj dalej...

Muzeum Śląskie w Katowicach weszło w skład finałowej czterdziestki najlepszych budynków europejskich w ramach konkursu Miesa van der Rohe.

Czytaj dalej...

 

Na śląskich drogach policja razem z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadziła wczoraj akcję pod hasłem "Truck & Bus" która miała na celu wzmożoną kontrolę ciężarówek oraz autobusów.

 

Czytaj dalej...

W kopalni Ruch "Wesoła" dnia 6 października o godzinie 20.57 w doszło do wybuchu lub zapalenia się metanu. Wypadek miał miejsce na głębokości 665 metrów w pokładzie 560 w Ruchu "Wesoła", a w jego rejonie znajdowało się 39 pracowników dołowych, 29 z nich trafiło do szpitali. Hospitalizowanych jest nadal 26 górników. Aktualnie trwają poszukiwania jednego pracownika - 42-letniego kombajnisty, który zaginął podczas tragicznego zdarzenia. Prowadzący akcję mają nadzieję że pracownik mógł się ukryć w lutniociągu, w którym znajduje się świeże powietrze.

 

 

Czytaj dalej...

13 września wyruszyła 8 edycja rajdu Złombol 2014. Około godziny 12:00 barwny korowód w większości pełnoletnich aut wyruszył z Katowic z okolic plaży w Dolinie Trzech Stawów by 17 września powitać hiszpańskie plaże Lloret de mar.

Czytaj dalej...

Pół miliona złotych to pieniądze jakie zamierza przekazać Śląski Urząd Wojewódzki w ramach wsparcia dla ogarniętego wojną Doniecka, a dokładniej dla dzieci z Obwodu Donieckiego na Ukrainie. Stosowną uchwałę sejmik przyjął podczas posiedzenia z dn. 25 sierpnia 2015r. i jest ona odpowiedzią na apel obywateli woj. śląskiego.

 

Czytaj dalej...

Od kilkunastu miesięcy na ulicach Katowic przybywa nielegalnych przewoźników, którzy podszywając się pod taksówki realizują przewóz osób.

Czytaj dalej...

KZK GOP wdraża program poboru opłat parkingowych, który realizowany będzie za pomocą automatów płatniczych - parkomatów. W urządzeniu będzie można zapłacić monetami lub kartą ŚKUP.

 

W mieście pracuje 75 osób odpowiedzialnych za pobieranie opłaty parkingowej
Czytaj dalej...

W ostatnią niedzielę czerwca baseballiści Rawy Katowice sukcesem zakończyli rozgrywki w grupie południowej 1 ligi. W pierwszym meczu szóstego turnieju 1 ligi pokonali Defenders Częstochowę 8:3. Zwycięstwo odniesione dzięki bardzo dobrej grze obronnej oraz wysoko wygranej pierwszej zmianie.

Czytaj dalej...

W dniach 7-8 czerwca 2014 w katowickim Spodku oraz terenach przyległych odbyła się po raz 11 jedna z większych wystaw motoryzacyjnych w regionie - Profi Auto Show 2014. Trzon wystawców stanowili producenci części samochodowych oraz wyposażenia warsztatów samochodowych.

Czytaj dalej...
Portal informacyjny 24silesia.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logowanie lub Rejestracja

Zaloguj

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj