• 27 Sty 2015

    Snow Late 1°C -1°C

  • 28 Sty 2015

    AM Clouds/PM Sun 0°C -3°C

24silesia.pl

A+ A A-

 

Na śląskich drogach policja razem z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadziła wczoraj akcję pod hasłem "Truck & Bus" która miała na celu wzmożoną kontrolę ciężarówek oraz autobusów.

 

Czytaj dalej...

W kopalni Ruch "Wesoła" dnia 6 października o godzinie 20.57 w doszło do wybuchu lub zapalenia się metanu. Wypadek miał miejsce na głębokości 665 metrów w pokładzie 560 w Ruchu "Wesoła", a w jego rejonie znajdowało się 39 pracowników dołowych, 29 z nich trafiło do szpitali. Hospitalizowanych jest nadal 26 górników. Aktualnie trwają poszukiwania jednego pracownika - 42-letniego kombajnisty, który zaginął podczas tragicznego zdarzenia. Prowadzący akcję mają nadzieję że pracownik mógł się ukryć w lutniociągu, w którym znajduje się świeże powietrze.

 

 

Czytaj dalej...

13 września wyruszyła 8 edycja rajdu Złombol 2014. Około godziny 12:00 barwny korowód w większości pełnoletnich aut wyruszył z Katowic z okolic plaży w Dolinie Trzech Stawów by 17 września powitać hiszpańskie plaże Lloret de mar.

Czytaj dalej...

Pół miliona złotych to pieniądze jakie zamierza przekazać Śląski Urząd Wojewódzki w ramach wsparcia dla ogarniętego wojną Doniecka, a dokładniej dla dzieci z Obwodu Donieckiego na Ukrainie. Stosowną uchwałę sejmik przyjął podczas posiedzenia z dn. 25 sierpnia 2015r. i jest ona odpowiedzią na apel obywateli woj. śląskiego.

 

Czytaj dalej...

Od kilkunastu miesięcy na ulicach Katowic przybywa nielegalnych przewoźników, którzy podszywając się pod taksówki realizują przewóz osób.

Czytaj dalej...

KZK GOP wdraża program poboru opłat parkingowych, który realizowany będzie za pomocą automatów płatniczych - parkomatów. W urządzeniu będzie można zapłacić monetami lub kartą ŚKUP.

 

W mieście pracuje 75 osób odpowiedzialnych za pobieranie opłaty parkingowej
Czytaj dalej...

W ostatnią niedzielę czerwca baseballiści Rawy Katowice sukcesem zakończyli rozgrywki w grupie południowej 1 ligi. W pierwszym meczu szóstego turnieju 1 ligi pokonali Defenders Częstochowę 8:3. Zwycięstwo odniesione dzięki bardzo dobrej grze obronnej oraz wysoko wygranej pierwszej zmianie.

Czytaj dalej...

W dniach 7-8 czerwca 2014 w katowickim Spodku oraz terenach przyległych odbyła się po raz 11 jedna z większych wystaw motoryzacyjnych w regionie - Profi Auto Show 2014. Trzon wystawców stanowili producenci części samochodowych oraz wyposażenia warsztatów samochodowych.

Czytaj dalej...

W Katowicach przy ul. Staromiejskiej oraz Mielęckiego trwa jarmark francuski. Co ważne prawie wszystkie stragany faktycznie obsługują Francuzi i sprzedają przywiezione z Francji produkty.

Czytaj dalej...

Dnia 17-18 maja hala wystaw ExpoSilesia w Sosnowcu gościła dwie równoległe imprezy: "AutoMotoShow" oraz "Kocham dwa kółka". Obie imprezy były ze sobą połączone i stanowiska motocyklistów przeplatały się z samochodowymi.

Czytaj dalej...
Portal informacyjny 24silesia.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logowanie lub Rejestracja

Zaloguj

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj